Chirurgia laserowa

Jest to nowoczesna metoda, pozwljąc na kompleksowe usuwanie żylaków oraz różnych zmian skórnych.

Dlaczego laser??

Gdyż jest to obecnie jedyna radykalna i bezpieczna metoda zamknięcia przecieków żylnych bez konieczności wykonania rany chirurgicznej nad miejscem przecieku – w pachwinie , dole podkolanowym czy na podudziu. Światłowód, przez który działa laser wprowadza się do wybranej żyły przez nakłucie igłą. Unika się również defektu kosmetycznego jakim są blizny pooperacyjne po wygojeniu ran.

Gdyż zamiast strippingu ( wyrwanie żyły ) zamyka się ją wykorzystując wysoką temperaturę produkowaną przez laser i unika rozległego uszkodzenia tkanek , a w następstwie bólu , niesprawności pooperacyjnej i konsekwencji wynikających z zakażenia ran.

Gdyż zabieg wykonuje się pod kontrolą USG i doświadczony chirurg ma bezpośredni wgląd w każdy element zabiegu . Potrafi usunąć wszystkie przecieki żylne i anomalie żylne (np. dwa pnie żyły odpiszczelowej ) w tym samym czasie, zapobiegając ewentualnym nawrotom.

Gdyż wykonując zabieg zarówno w znieczuleniu miejscowym jak i dożylnym z udziałem anestezjologa pacjent może bez problemu zmienić pozycję na stole zabiegowym umożliwiając działanie chirurgiczne z przodu i z tyłu kończyny .

Gdyż połączenie bieżącego obrazowania USG miejsc przecieku żylnego z zastosowaniem lasera , miniflebektomii i obliteracji umożliwia radykalne i kosmetyczne leczenie nawrotów żylaków.

Mity:

Mit pierwszy : operacja żylaków kończy leczenie . Nieprawda . Żylaki , pajączki żylne , żyły siatkowate, obrzęki podudzi są objawami choroby refleksowej żył głębokich . Usunięcie żylaków powoduje ustąpienie dużej części dolegliwości oraz poprawia wygląd nóg. Nie likwiduje choroby żył głębokich. Po zabiegu należy nosić przepisane przez lekarza pończochy profilaktyczne lub lecznicze , zażywać okresowo leki poprawiające krążenie żylne , żyć aktywnie , uprawiać spacery i sport , zmniejszyć masę ciała, unikać długotrwałego stania i siedzenia oraz gorąca i opalania się leżąc w pełnym słońcu.

Mit drugi : Operacje tradycyjne są bardziej doszczętne . Nieprawda . W czasie operacji laserowej chirurg posługuje się na bieżąco obrazem USG. Pod kontrolą aparatu potrafi tak ustawić końcówkę światłowodu , że zamyka ujście żylne dokładnie w miejscu, w którym podwiązuje się je w czasie operacji tradycyjnej . Potrafi zauważyć i zlikwidować jednocześnie odmienności przebiegu żył , np. obecność dwóch niewydolnych pni żyły odpiszczelowej lub niewydolną żyłę udowo-podkolanową .Metoda ta jest szczególnie niezastąpiona podczas identyfikacji przyczyn i operacji wznowy żylaków.

Mit trzeci : operacje laserowe są niebolesne . Nieprawda . Przed włączeniem lasera chirurg dokładnie ostrzykuje zamykaną żyłę roztworem leku znieczulającego i powodującego jej obkurczenie Zabieg sprowadza się do kilkunastu ukłuć , takich jak wykonanie zastrzyku . Jest to w pewnym stopniu nieprzyjemne , a dla pacjentów wrażliwych bolesne . Podczas pracy laser wydziela dużo ciepła , które może podrażniać przebiegające w pobliżu nerwy dając uczucie pieczenia . Nawet doświadczony chirurg musi niekiedy dostrzyknąć roztworu znieczulającego podczas zabiegu . Idealnym sposobem jest wykonanie zabiegu z udziałem anestezjologa , który w trakcie tych przykrych czynności poda dożylnie lek wywołujący krótki sen . Nie wydłuża to istotnie czasu pobytu w ośrodku po zabiegu. Po znieczuleniu miejscowym pacjent opuszcza mój ośrodek pół godziny po zabiegu , a po znieczuleniu dożylnym w około godzinę po zabiegu .

Mit czwarty : po operacji żylaków trzeba leżeć w łóżku . Nieprawda . Po operacji z użyciem lasera jest się sprawnym fizycznie i należy chodzić, i to dużo .

Mit piąty : po operacji laserowej nic nie boli. Nieprawda . W zależności od grubości zamykanej żyły i głębokości jej przebiegu mogą wystąpić większe lub mniejsze pobolewania . Najczęściej uczucie pobolewania i stwardnienia w tkance podskórnej występuje w okolicy kolana i w dolnej części uda. Pobolewania utrzymują się przeważnie do dwóch tygodni . Stwardnienia występują dłużej : od miesiąca do trzech , czterech miesięcy w zależności od grubości zamykanej żyły . Te dolegliwości nie upośledzają sprawności ruchowej .

Chirurgia naczyniowa

Nasza placówka oferuje nowoczesne, kosmetyczne, kompleksowe, z zastosowaniem techniki laserowej leczenie żylaków kończyn dolnych, żył siatkowych oraz pajączków żylnych.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym , dla osób bardziej wrażliwych możliwość dodatkowego znieczulenia dożylnego z udziałem anestezjologa. Zabieg trwa od godziny do dwóch godzin w zależności od potrzeby . W czasie zabiegu wykonuje się wszystkie potrzebne i przewidziane czynności chirurgiczne. Pobyt w Lecznicy po zabiegu od pół do półtorej godziny . Po zabiegu jest się fizycznie sprawnym . Zaleca się chodzenie .w pończochach przeciwżylakowych , które zakłada się bezpośrednio po zabiegu . Występują przejściowe pobolewania , obrzmienia , stwardnienia , siniaki, przebarwienia w tkankach poddanych działaniu chirurgicznemu . Po okresie od kilku tygodni do kilku miesięcy w zależności od wielkości usuwanych żylaków powyższe dolegliwości po zabiegu znikają bez śladu.

Zabieg wykonuje chirurg Stanisław Płonka posiadający duże doświadczenie w leczeniu żylaków nie tylko techniką laserową , ale również w kriochirurgii , leczeniu obliteracyjnym , i miniflebektomii . Zna również doskonale tradycyjne techniki operacji żylaków . To doświadczenie procentuje w prawidłowym diagnozowaniu przyczyn i kosmetycznym leczeniu nawrotów żylaków . Specjalizuje się w leczeniu przypadków trudnych , powikłanych , owrzodzeń żylnych i wznów łącząc radykalność leczenia z kosmetyką wykonania zabiegów.

Więcej o leczeniu żylaków

Chirurgia estetyczna

W zakresie chirurgii estetycznej oferujemy takie zabiegi jak:

  • korekcja zmarszczek , czoła,kurzych łapek, opadających kącików ust, fałdów nosowo-wargowych,
    górnej wargi inne za pomocą Botoxu , preparatów kwasu hialuronowego i innych.
  • likwidacja zmian skóry-włókniaki, brodawki, narośla, naczyniaki, znamiona skórne
    za pomocą techniki laserowej
  • kosmetyczne usuwanie pajączków i żylaków
  • leczenie przerosłych blizn, bliznowców
  • leczenie pajączków żylnych
  • leczenie chorób i wad paznokci