Doktor Płonka

Dr n. med. Stanisław Płonka

Właścicielem Lecznicy im.Św.Łazarza jest dr n.med. Stanisław Płonka, specjalista chirurg.

Jestem chirurgiem zainteresowanym wdrażaniem nowoczesnych technik operacyjnych .Mam duże doświadczenie w stosowaniu laparoskopii do operacji chorób pęcherzyka żółciowego , przepuklin , wyrostka robaczkowego , wysiłkowego nietrzymania moczu , żylaków powrózka nasiennego , torbieli i mięśniaków macicy , opadania macicy , zrostów w jamie brzusznej .

 

Od 1999 roku nie pracuję w publicznej służbie zdrowia . Prowadzę i rozwijam własną praktykę chirurgiczną . Jestem zarówno menadżerem jak i lekarzem rozumiejącym konieczność przemian organizacji służby zdrowia w Polsce , a szczególnie jestem świadom pozycji i praw pacjenta do dobrej jakości usług .

Egzamin specjalizacyjny zdałem z wyróżnieniem w Warszawie . Moja praca doktorska obroniona w Śląskiej Akademii Medycznej spotkała się z dużym uznaniem .

Od początku mojej pracy interesowałem się chorobami tętnic i żył i poznałem wszystkie techniki zabiegowe leczenia tych schorzeń .

Od czasu wprowadzenia do chirurgii żył techniki laserowej stałem się jej gorącym orędownikiem. Uważam , że w połączeniu ze skleroterapią (leczenie żylaków i pajączków żylnych zastrzykami) pod kontrolą USG i miniflebektomią( chirurgiczne , kosmetyczneusuwanie żylaków przez mikroranki) jest najlepszym sposobem leczenia zabiegowego żylaków kończyn dolnych w każdym , nawet najwyższym stopniu zaawansowania . Niesie z sobą konieczny element doszczętności chirurgicznej zabiegu w połączeniu z bardzo dobrym skutkiem kosmetycznym .

W leczeniu chirurgicznym hemoroidów stosuję w pierwszym rzędzie zabiegi małoinwazyjne polegające na zakładaniu gumowych podwiązek ( operacja Barrona) i skleroterapii . Zabieg zmniejsza objętość hemoroidów i mocuje tkankę odbytu w odpowiednim miejscu . Natomiast funkcja hemoroidów, polegająca na wspomaganiu pracy zwieracza odbytu, zostaje zachowana .
Kolejna duża grupa pacjentów , którą leczę zabiegowo , to chorzy z pajączkami i żyłami siatkowatymi kończyn dolnych . Stosuję u nich z powodzeniem skleroterapię w połączeniu z laserem skórnym.

Zajmuję się również usuwaniem zmian skóry każdej okolicy ciała, stosując waporyzację laserową , kriochirurgię oraz w razie potrzeby wycięcie chirurgiczne . W leczeniu zmarszczek stosuję Botox i wstrzyknięcia środków wypełniających .

Moja wiedza i umiejętności wypływają z dużego doświadczenia, ale również z licznych sympozjów i kursów, w których uczestniczę . Chętnie także dzielę się swoją wiedzą z innymi adeptami sztuki medycznej.